Kasko Sigortası

Zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarlarını teminat altına alırken, kasko sigortası kaza durumunda sizin aracınızı güvence altına alır. Kasko ile aracınıza gelebilecek her türlü maddi hasarı güvence altına alabilirsiniz.

Kasko, hasar ve kaza durumlarında aracında ortaya çıkan zarar masraflarını karşılar. Bu sayede yüksek hasar masraflarına karşı bütçeni korur. Kasko sigortan aşağıdaki durumlarda devreye girer;

  • Aracının başka bir araçla çarpışması
  • Aracına başka bir aracın ya da yabancı bir maddenin çarpması
  • Aracını iraden dışında bir yere çarpman
  • Üçüncü kişilerin aracına zarar vermesi
  • Aracının ve parçalarının çalınması
  • Aracının yanması

 

Araç kasko fiyatları hesaplanırken aracının markası, modeli, üretim yılı, plakası gibi unsurlar dikkate alınır. Aynı zamanda ehliyet süren ve mesleğin de fiyatları etkiler.

Aracınla daha önce herhangi bir kazaya karışıp karışmadığın da kasko fiyatının hesaplanmasında etkili bir unsurdur. Hasarsız geçirdiğin bir yılın sonunda poliçeni yenilerken hasarsızlık indirimi alabilir, kasko poliçeni daha uygun bir fiyata yaptırabilirsin.

Kasko fiyat hesaplamasında en önemli kriterlerden biri de teminat kapsamıdır. Çarpma, çarpılma gibi ana teminatların yanında kasko sigortana birçok ek teminat ekletebilirsin. Örneğin mini onarım, yol yardım ya da ihtiyari mali mesuliyet ek teminatları olan bir kasko sigortasının fiyatı, ek teminatları olmayan bir kaskoya göre daha yüksek olabilir.

HIZLICA TEKLİF ALABİLİRSİNİZ

Trafik Sigortası

Trafik sigortası Zorunlu Trafik Sigortası ile geçirdiğiniz bir

Daha Fazla...

Kasko

Kasko Sigortası Zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarlarını

Daha Fazla...

İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası

İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası Trafik sigortası karşı

Daha Fazla...

Herhangi bir yardım lazım mı!

Konya'da 1980'den beri poliçe sahiplerine hizmet veriyor - işletmeleri koruyor, kayıpları azaltıyor, talepleri savunuyoruz.