Trafik sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası ile geçirdiğiniz bir kazada diğer araca veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararları güvence altına alabilirsiniz.

Trafik Sigortası, kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigortadır.

Neden Trafik Sigortası Yaptırmalıyım?

Trafik Sigortası genellikle Kasko Sigortası ile karıştırılır. Trafik Sigortası’nın Kasko Sigortası’ndan farkı, sigortayı yaptıranın değil karşı tarafın uğrayacağı zararların karşılanmasına yönelik zorunlu bir sigorta olmasıdır.

HIZLICA TEKLİF ALABİLİRSİNİZ

Trafik Sigortası

Trafik sigortası Zorunlu Trafik Sigortası ile geçirdiğiniz bir

Daha Fazla...

Kasko

Kasko Sigortası Zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarlarını

Daha Fazla...

İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası

İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası Trafik sigortası karşı

Daha Fazla...

Trafik sigortası ile kasko birbirinden tamamen farklı riskleri teminat altına alan iki ayrı üründür. Trafik sigortası kaza durumunda karşı tarafın zararını karşılarken, kasko ise sizin zararınızı karşılar. Trafik sigortasını yaptırmak zorunludur, kasko ise isteğe bağlıdır.

Araç ve Kaza Başına Maddi Hasar Teminatı: Bu teminat, karşı tarafa verdiğiniz maddi zararları teminat altına almaktadır. Kusurlu olduğunuz bir kazada birden çok araç zarar gördüyse olay başı teminatı devreye girmektedir.

1 yıllık poliçe dönemi içerisinde hasar olmaması durumunda, trafik sigortanız üzerinde 10% ile başlayarak hasarsızlık indirimi almaya başlarsınız. Her poliçe dönemi sonunda hasarınız yoksa bu indirim 5% artarak devam eder ve en yüksek basamak olan 20% oranına kadar hasarsızlık indirimi kazanabilirsiniz.

 Zorunlu trafik sigortasının limitleri ve teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir. Bütün sigorta şirketlerinde ise, bu teminatlar aynıdır. Fakat fiyat ve ödeme seçenekleri şirketlere göre değişebilir.

 Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibinin yaptırması gereken zorunlu bir sigortadır. Trafik sigortası, herhangi bir hasar oluşması durumunda karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları üstlenmesi için yapılır. Trafik sigortası, her yıl belli limitler ile, kaza anında karşı tarafta (hem kişilerde, hem de araçlarda) meydana gelecek hasarları karşılamak için yapılır.

Herhangi bir yardım lazım mı!

Konyada 1980'den beri poliçe sahiplerine hizmet veriyor - işletmeleri koruyor, kayıpları azaltıyor, talepleri savunuyor.